Zhires: Nga nesër do të përgatitemi për dy ndeshjet

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Alen Zhires ka folur rreth të gjitha temave në prag të ndeshjes së parë kundër Rumanisë, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”. Kosova do të ndeshet Rumaninë më 16 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, nga ora 20:45. “Gara në të cilën ndodhemi…

Më shumë

Stambolli gati për finalen, City dhe Interi në prag të përballjes së madhe që luhet të shtunën

Stambolli është në përgatitjet e fundit për finalen e Ligës së Kampioneve. Punonjësit dhe organziatorët kanë bërë gjithçka gati në stadiumin “Ataturk”, që do të presë Manchester Cityn dhe Interin si dhe tifozët. Jashtë impiantit janë vendosur katër skulptura gjigande të Lionel Mesit, Cristiano Ronaldos, Stiven Xherardit dhe Gareth Bejlit.…

Më shumë

Thaqi i bashkohet Dritës

Futbollisti Astrit Thaqi i bashkohet nënkampionit të Kosovës, Dritës së Gjilani. Skuadra nga Gjilani ka njoftuar përforcimin me futbollistin por me synime që të sjellin edhe emra tjerë të spikatur në ekip. “Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me mbrojtësin Astrit Thaqi. closevolume_off Sot në ambientet e…

Më shumë

Kosova nis përgatitjet për ndeshjet ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë

Kombëtarja e Kosovës ka filluar përgatitjet e para për dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024 ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë. Këto dy ndeshje cilësohen tejet të rëndësishme për ecurinë e “Dardanëve” në këtë raund kualifikues, prandaj fokusi i stafit teknik dhe i…

Më shumë

Pesë vite pa legjendën e futbollit

Sot bëhen pesë vite nga ndarja prej jetës e legjendës kosovare të futbollit, Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar dhe është më i merituari për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK në UEFA dhe FIFA.…

Më shumë
1 2 3 12