Lista Serbe kërkon largimin e policisë nga Veriu

Lista Serbe ka njoftuar se gjuajta me armë zjarri nga forcat policore në Leposaviq afër lumit Bistrica, ishte pika e fundit pas një serie sulmesh ndaj serbëve që nga vitit i ri. Ata pretendojnë se policia e Kosovës ka plagosur rëndë një person me emrin Miljan Deleviç. Deri më tani,…

Më shumë

Begaj: Shqipëria krah Kosovës për ruajtjen e integritetit territorial

Është mbledhur Këshilli i Sigurimit Kombëtar të Shqipërisë, ku presidenti Bajram Begaj, tha se Shqipëria qëndron në krah të Kosovës për ruajtjen e paprekshmërisë dhe integritetit territorial. “Shqipëria në krah të Kosovës për ruajtjen e paprekshmërisë dhe integritetit territorial të saj”, deklaroi Begaj të hënën. Gjatë kësaj mbledhjeje, ku u…

Më shumë

Një qytetar provokon në protestën kundër Kurtit, i quan “hajna” veteranët e UÇK-së

Një qytetar me inicialet BB (emër i njohur për redaksinë”), ka provokuar protestuesit gjatë marshimit kundër deklaratave të kryeministrit Albin Kurti për ish-politikanin serb, Oliver Ivanoviq. Gjatë protestës, B.B është parë duke iu ofruar anëtarëve të kryesisë së OVL-së së UÇK-së, me fjalët “hajna”. “Shumë prej jush jeni hajna, prej…

Më shumë