Ndryshimet kushtetuese, ngushohet rrethi i Mickovskit!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE-së, tha Senatori amerikan Kris Marfi pas takimit me Kryeministrin Kovaçevski. Sipas zyrtarit amerikan, siç njofton KlanM, para Maqedonisë së Veriut janë vendimet e vështira por edhe të guximshme. “Jam këtu për të siguruar…

Më shumë

BDI përshendet miratimin e ligjeve për Korridorin 8 dhe 10-D

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet vendimin e sotëm të Kuvendit për miratimin e ligjeve që trasojnë rrugën e ndërtimit më të lirë dhe më të shpejtë të Korridorit 8 dhe 10D, projekteve më të mëdha infrastrukturore në historinë e vendit. Është për t’u vlerësuar lartë veprimi i sotëm i shumicës…

Më shumë
1 2 3 69