Arbër Ademi, përfaqësues i BDI-së në grupin punues për ndryshime kushtetuese

/

Deputeti Arbër Ademi do të jetë përfaqësues i Bashkimit Demokratik për Integrim në grupin punues të Ministrisë së Drejtësisë për ndryshimet kushtetuese. Sonte në mesnatë skadon afati që partitë dhe institucionet parlamentare të propozojnë përfaqësuesit e tyre në grupin punues për ndryshimet kushtetuese. Ministria e Drejtësisë do të shpallë nesër…

Më shumë

Ndryshimet kushtetuese/ Alternativa bëhet “patericë” e VMRO-së, Levicës dhe Pavle Trajanovit!

/

Sot skadon afati për emërimin e përfaqësuesve në grupin punues për ndryshime kushtetuese, VMRO-DPMNE, Alternativa, Levica, Partia Socialiste e Maqedonisë dhe Lidhja Demokratike e Pavle Trajanovit e kanë refuzuar ftesën Përveç partive politike parlamentare, grupi i punës në Ministrinë e Drejtësisë duhet të emërojë edhe përfaqësues nga Presidenca e shtetit,…

Më shumë

Ish luftëtari i UÇK-së thumbon Grupin e zjarrrit: Mos manipuloni me UÇK-në, në vend të ushtarëve i punësuat bijtë e bijat e UDBASHËVE!

/

Pasi që deputeti Izet Mexhiti dhe “tajfa” për rreth në të ashtuquajturin “fraksion” politik kanë kërkuar që të miratohet ligj për veteranët, invalidët dhe ish-ushtarët e UÇK-së kanë shpërthyer reagimet në rrjetet sociale të ish-ushtarëve, si dhe familjarëve të dëshmorëve. Ata e cilësojnë nisëm e Mexhitit manipuluese dhe me motive…

Më shumë

Grubi takon deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, Ermina Lekaj Prljaskaj: Vetëm barazia shoqërore është garancë për zhvillim

/

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka takuar deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, Ermina Lekaj Prljaskaj. Duke vlerësur aktivitetin politik të deputetes Lekaj Prljaskaj, Grubi shkruan në Facebook se vetëm koncepti i barazisë shoqërore në një shtet është garancë për zhvillim. Postimi i plotë: Kënaqësi të takoja deputeten shqiptare në…

Më shumë
1 2 3 13