Gjashtë mitet e lashta nordike që edhe sot jehojnë

Nga: Lizzie Enfield / BBC Përktheu: Agron Shala / Telegrafi.com Shkrimtari amerikan Mark Twain, në mënyrë të famshme ka shkruar: “Nuk ka asgjë të tillë si ideja e re. Ne thjesht marrim shumë ide të vjetra dhe i vendosim ato në një lloj të kaleidoskopit mendor. Ua japim atyre një…

Më shumë

Kush janë ministrat e rinjë të Qeverisë? BIOGRAFIA

/

Shkup, 28 shkurt – Mbrëmë vonë në Kuvend u zgjodhën ministrat e rinj pas rekonstruimit të Qeverisë së Kovaçevskit. Ja dhe biografitë e anëtarëve të rinjë të kabinetit qeveritar: Krenar Lloga është ministër i ri i drejtësisë. Ai ka lindur në Strugë në vitin 1984. Ka diplomuar në fakultetin juridik…

Më shumë

Stories Of My Life

Baby if you've ever wondered, wondered what ever became of me. I'm living on the air in Cincinnati, Cincinnati WKRP. Got time and tired of packing and unpacking. Town to town, up and down the dial. Maybe you and me were never meant to be, But baby think of me…

Më shumë

Post Fullwidth

Duo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.…

Më shumë

Sponsored Post

Usu tantas omittantur ut, per te modo appetere senserit. Ei ius aperiam tincidunt, ea sit natum iisque repudiandae. Ea nec wisi facete. Ex hinc rebum omittam his. Enim dolore meliore ea mea. Ius ei minim possit intellegat, an sea ornatus appetere.…

Më shumë

Birds of Our Country

Duo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.…

Më shumë