Buxhovi për Politiko: Takimi i Ohrit mes Kurtit e Vuçiçit mund të shpallet i sukeseshëm edhe pa firmosje

//

“Nënshkrimi mund të jetë pjesë e ceremonialit, por takimi mund të shpallet i sukeseshëm edhe pa të. Sa për ‘pengesat’, ato tashmë janë të tejkaluara për vetë fatkin se teksti është i panegociueshëm”, thotë në një intervistë për portalin Politiko.mk, njëri nga themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), historiani…

Më shumë

BDI: Realizojmë projektin historik Korridori 8 dhe 10D

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet miratimin e kontratës për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D nga ana e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut e njëkohësisht përgëzon Komitetin për negociata për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D për finalizimin e bisedimeve për ndërtimin e këtij projekti historik. Realizimi i…

Më shumë

Ahmeti: Gjaku i familjes Jashari u bë dritë për Kosovën e lirë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,Ali Ahmeti, shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, kryeparlamentari Talat Xhaferi, deputetë dhe ministra, sot bënë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Ahmeti në deklaratën e tij për media tha se sakrifica e familjes Jashari do të përkujtohet gjithmonë, sepse më gjakun…

Më shumë

Si familja Mickoski u bë me pasuri maramendëse?

Familja e liderit të VMRO-DPMNE-së ka dhjetëra banesa, shtëpi dhe pasuri të tjera të paluajtshme dhe të luajtshme brenda dhe jashtë vendit, njofton portali infomax.mk. Vetëm babai i Hristijan Mickoskit, Ivan Mickoski, ka 3 apartamente në Shkup dhe një në Ohër, të cilat i ka fituar me kontratë shitblerjeje. Hristijan…

Më shumë