19.8 C
Skopje

admin

5094 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

BDI Dega Gostivar dhe Iniciativa qytetare “Gostivari që duam” firmosën memorandum bashkëpunimi

Memorandumi i bashkëpunimit për Gostivarin që duam Inicativa qytetare Gostivari që dua, pas takimeve me përfaqësues të subjekteve të ndryshme politike, vendosi që të lidhë...

Arifi: Nikushtaku do të bëhet me ujë të pijshëm

Kryetari i Likovës ka shpërndarë një lajm nëpërmjet Facebookut për të gjithë banorët e Nikushtakut. Tani më do të ketë ujë të pijshëm por...

Këshilli i Sigurisë mbledhje në Kabinetin e Presidentit, temë diskutimi personat nga Afganistani

Gjatë ditës së sotme (13.09.2021) me fillim prej orës 12:00 në Kabinetin e Presidentit të Shtetit, do të mbahet seanca e 13-të e Këshillit...

Real Madridi i fortë për Celta Vigon, Hat-trick nga Benzema

Real Madrid ka marrë një fitore që përkundër rëndësisë së pikëve, del të jetë e rëndësishme për mentalitetin e skuadrës. ‘Los Blancos’ kanë shënuar një...

Hulumtimet në spitalin e Tetovës kanë përfunduar thotë Teuta Arifi

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, kishte informacion se spitali i Tetovës kërkoi ndihmë nga disa institucione me situatën me spitalin modular para...

Të gjitha partitë shqiptare bashkë në Çashkë, BDI-ASH-AAA

Për herë të parë në historinë e vendit bëhen bashkë të gjitha partitë shqiptare për Këshillin komunal në komunën e Çashkës duke dalë me...

Gjithësej 300 kandidat për kryetar komunash në RMV

Qyteti i Shkupit ka më shumë interes, pasi kanë aplikuar deri në 12 kandidatë për kryetarë komunash. Komisioni Shtetëror Zgjedhor shpalli një listë të kandidatëve...

Piktorët e Lushnjës në shesh, ndërsa vendi pa galeri arti

12 piktorë e skulptorë nga Lushnja , ekspozuan bashkë punimet e tyre për dashamirësit e artit. Piktorët vazhdojnë të kenë shqetësim prej vitesh ndërtimin e...

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Open Balkan/ Rama nga OKB: Serbia të njohë Kosovën, dialogu forma më e mirë

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Serbisë nga Asambleja e OKB-së  njohjen e Kosovës si shtet i pavarur.   Kryeministri tha se Open Balkan do...

Gjykata e Korçës e paralizuar/ Kreu i Dhomës së Avokatisë: Shqetësim zgjatja e afatit për të ndaluarit

Mungesa e gjyqtarëve në Gjykatën e Korçës, ka sjellë zvarritje të seancave gjyqësore.   Një gjë e tillë bëhet me dije nga kryetari i Dhomës...

Bytyqi: Derisa të zgjidhet një operator ekonomik, BEG duhet të furnizojë energji termike

Derisa të zgjidhet operatori i ri ekonomik, BEG duhet të shpërndajë energji termike tek qytetarët, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi,...

Qytetarët furnizohen me pajisje altenative të energjisë

Rritja e çmimit të energjisë elektrike dhe paralajmërimet për kufizime gjatë dimrit kanë detyruar qytetarët që të mendojnë për kursimin e energjisë por edhe...

MPB: Bastisje në Gjevgjeli, dy persona privohen nga liria

Vijojnë aksionet e policisë kundër tregtisë së jashtëligjshme mne drogë. MPB-ja njofton se gjatë një aksioni të djeshëm të realizuar nga policia kriminale dhe...