20.8 C
Skopje

admin

3900 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

Gruevski: Retorika nacionaliste e Selës bëri që përkrahësit e VMRO-së ta urrejnë atë

Ish kryeministri Nikolla Gruevski ka akuzuar kryetarin e ASH-së Ziadin Sela se përmes retorikës së tij nacionaliste ndaj maqedonasve, duke i quajtur ata barbarë...

Ganiu: “Tingujt e Çarshisë” sjellin më të mirën nga arti dhe kultura

Ganiu mirëpret tre tenorët e mirënjohur, Kastriot Tusha, Josif Gjipali dhe Mustafa Imeri në hapësirat e Komunës së Çairit. Gjithashtu e pranishme ishte edhe...

Nuredini: Franca partneri ynë strategjik në mbrojtjen e mjedisit

Vizioni i vendit për mbrojtjen e mjedisit në arritjen e agjendës së gjelbër të BE-së, përparimin në harmonizimin e legjislacionit kombëtar në fushën e...

Bekim Sali parkon veturën vend e pa vend

Kandidati për Çairin i koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Bekim Sali ka parkuar veturën e tij në hapësirën e dedikuar për qarkullimin e...

KEDS me investim në Vushtrri, zgjidh problemin e energjisë elektrike për shtatë fshatra

KEDS po bën të gjitha pëtgatitjet në terren për stinën e dimrit, duke qenë në çdo kohë në shërbim të të gjithë konsumatorëve në...

Osmani: Forcuam rolin e gruas në MPJ, emëruam ambasadore

Sot filloi konferenca dyditore për promovimin e barazisë gjinore “Gratë në politikën e jashtme”, të cilën për herë të parë e organizon Ministria e...

BDI: Në gjashtë komuna bartëse të listave janë femra, fuqizojmë rolin e femrës në shoqëri (Video)

Bashkimi Demokratik për Integrim në zgjedhjet lokal do të garojë me 35 lista për këshilltarë dhe 19 kandidat për kryetar komune, theksoi kështu në...

Apeli i Kryeministrit Rama për tu regjistruar

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një video ku flet Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama për regjistrimin që...

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles