32.8 C
Skopje

admin

2941 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

Botërori 2022, Katari gati të aplikojë vaksinimin e detyruar për lojtarët

Vendi organizator i Kupës së Botës 2022, Katari po punon për të bërë të detyrueshme vaksinimin anti Covid-19 për të gjithë futbollistët pjesëmarrës në...

Bideni kërkon të ulë tensionet, do ta telefonojë Macronin

Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar një bisedë telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron. Telefona do të bëhet në rritje të përpjekjeve të Amerikës dhe...

Ky është studenti që vrau 8 persona në Rusi dhe shënimi që la para sulmit

Të hënën në mëngjes, një person hyri në kampusin e universitetit dhe ekzekutoi me automatik 8 persona, ndërsa 6 të tjerë janë plagosur. Ngjarja u regjistrua...

Sopranoja Marigona Qerkezi: Uroj që ndërtimi i operas në Kosovë te bëhet realitet

Sopranoja Marigona Qerkezi është një nga zërat e veçantë të muzikës lirike. Artistja kosovare, që në moshën 6 vjeçare ka interpretuara në skena të...

”PA VEND”, KUALIFIKOHET PËR NË OSCARS 2022

“Pa vend” me regji të Samir Karahodës ka arritur të marrë çmimin kryesor IMDB Pro Short Cuts në njërin ndër festivalet më të rëndësishëm...

Arifi: Bekatonizimi përfundoi me sukses në fshatin Orizare

Një lajm I mirë për të gjithë banorët e fshatit Orizare. Ka përfunduar me sukses bekatonizimi i lagjes. “Përfunduan punimet për bekatonizimin e rrugicës tek...

Dëshpërimi i VMRO-DPMNE-së i shprehur shumë, urdhëruan shprehimisht dhe shpikën sondazh të ri

Pasi sondazhi i fundit i Brima konfirmoi nivelin e lartë të besimit që gëzonte kryeministri Zoran Zaev dhe koalicioni qeverisës i udhëhequr nga LSDM,...

Merko i pranishëm në stërvitjen e parë ndërkombëtare “NATO-EADRCC”

Kryetari Ramis Merko mori pjesë në stërvitjen e parë ndërkombëtare "NATO-EADRCC" që filloi zyrtarisht sot dhe do të zhvillohet nga 20-24 shtator në territorin...

Stay Connected

0FansLike
3,380FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...