14.8 C
Skopje

admin

1245 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

“Alternativa” vendos nëse do të hyjë në qeveri

Partia opozitare “Alternativa” për sot ka caktuar seancën e Kryesisë Qendrore ku duhet të merret vendim nëse do të pranojnë ftesën e Zaevit ose...

LSDM sot vendos për dorëheqjen e Zaevit

Organet e LSDM-së,sot do të vendosin nëse do të pranojnë dorëheqjen e kryetarit të partisë, Zoran Zaev, ose do ta refuzojnë atë. Situata është...

Alarm global, varianti i ri i koronavirusit me 32 mutacione, OBSH në mbledhje urgjente

Mutacioni i ri B.1.1.529  , i cili u zbulua për herë të parë në Botsvana (Afrikë), ka dhënë një alarm global. Zyrtarët e Organizatës Botërore...

U tha se kanë mbijetuar 8 persona, zbardhet misteri i pasagjerit arab në autobusin e djegur

Mediat bullgare një ditë më parë kanë raportuar për një person të tetë që ka shpëtuar nga tragjedia e djegies së autobusit ku humbën...

Qeveria do të mbajë mbledhjen 121-të

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, 25.11.2021 (e enjte), do të mbajë mbledhjen e rregullt të 121-të. Për konkluzat dhe vendimet nga mbledhja,...

Alternativa nesër vendos nëse do të bëhet pjesë e Qeverisë

Partia Alternativa nesër në ora 18:00 do të mbledhë Kryesinë Qendrore, e cila ishte paraparë për ditën e martë (23 nëntor), por u shty...

Prokuroria bullgare: Personat në autobus vdiqën nga ngufatja, kishte tym në mushkëritë e tyre, jo nga goditja

Zv/prokurori kryesor i Bullgarisë, Borisllav Sarafov ka thënë se personat që kanë vdekur në aksidentin tragjik në Bullgari kanë humbur jetën si pasojë e...

Dita e tretë (3) e zisë

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën...

Stay Connected

0FansLike
3,033FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...