spot_img

مقالات من تأليف : admin

Xhaka tërbon serbët, përplaset ashpër me Vlahoviç dhe Mitroviç, sherr në fushë

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes lojtarëve në fushën e lojës.   Protagonist ka qenë në disa...

Aromë shqiptare në Botëror/ Shaqiri-Xhaka i presin “biletën” për në shtëpi Serbisë

Zvicra u bë skuadra e 16 dhe e fundit qê siguroi një bilete per ne fazen tjeter te Kupes se Botës. Helvetet...

Granit Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes në fitoren ndaj Serbisë

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e...

Drejtori Rexhepi në Zagred takon ambasadorin Fetai

Në korniza të vizitës studimore 5 ditore në Republikën e Kroacisë dhe Republikën e Sllovenisë sot vizituam Ambasadën e Maqedonisë Veriore në...

Besimi – Ageler: Republika e Maqedonisë së Veriut hedh hapa vendimtare drejt BE-së, SHBA-ja është partnere e rëndësishme për reformat në atë rrugë

Ministri i Financave, Fatmir Besimi sot realizoi takim me ambasadoren e re të SHBA-së në vend, Anxhela Prajs Ageler, në të cilin...