spot_img

مقالات من تأليف : admin

Metollari: Ali Ahmeti është garancë se Maqedonia e Veriut nuk do të devijojë nga kursi pro-evropian dhe pro-amerikan

Shqiptarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut pas vitit 2001 e këtej kanë patur një përfaqësim shumë të lartë në nivel diplomatik...

Sot mbyllet faza e grupeve/ Xhaka-Shaqiri ëndërrojnë suksesin e 2014 kundër Serbisë, në fushë edhe Brazili me Portugalinë

Pasditen e kësaj të premteje do të mësohen skuadrat e fundit që do të kalojnë në fazën e 1/8-ve. Në orën...

Stoltenberg: Tani prioritet është ruajtja e pavarësisë së Ukrainës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg tha se prioriteti më i madh aktualisht është që të ruhet Pavarësia e Ukrainës,...

Flet Xhaka pas fitores ndaj Serbisë

Granit Xhaka ka folur në konferencë për shtyp pas ndeshjes me Serbinë. Ai ka thënë se e kanë përgatitur mirë ndeshjen dhe...

Skandal në Botëror/ Vlahoviç gjest të turpshëm pas golit ndaj Zvicrës

Ashtu sikurse edhe pritej dueli Serbi-Zvicer në Kupen e Botes nuk mund te luhej pa tension, polemika dhe gjeste anti Fair-Play.   Dusan...