14.8 C
Skopje

admin

1245 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

Ahmeti i tronditur nga incidenti në Gllogjan

Kryetari i BDI-së Ahmeti ka reaguar pas ngjarjes të ndodhur në Gllogjan të Deçanit ku është sulmuar një autobus nga persona ende të panjohur. Postimi...

Incidenti në Deçan, Grubi: Zot, fal mirësi dhe paqë në zemrat e njerëzve!

Pas incidentit me të vrarë që ka ndodhur në Gllogjan të Republikës së Kosovës, ka reaguar Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi duke shprehur ngushëllime...

Rexhepi-Mariçiç: Qeveria stabile e rëndësishme për procesin euro-integrues

Gjatë takimit me ministrin e drejtësisë Bojan Mariçiç biseduam për nevojën dhe përkushtimin në reformat edhe në gjyqësor dhe fuqizimin e sundimit të së...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Mariqiq takon deputetin Kastriot Rexhepi

Ministri i Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Bojan Mariçiq publikuar në Facebook pamje të takimit me deputetin e Kuvendit, duke thënë se vendi ka...

“Besa Trans-it” i mbyllen dyert nga MPB

Para pak çastesh përfaqësues të MPB-së, nga sektori për Kriminalistikë teknike kanë vendosur ngjitëse që mbajnë vulën e këtij dikasteri. Kjo nënkupton se pronari i...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Stay Connected

0FansLike
3,033FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...