14.8 C
Skopje

admin

1245 POSTS0 COMMENTS
https://politiko.mk

Papa në Hungarinë e Orbanit: Hapni krahët për të gjithë

Papa Françesku i kërkoi Hungarisë të dielën të “hap krahët për të gjithë”, ndërsa Papa hapi një vizitë katër-ditore në Evropën Qendrore. Sipas mediave të...

BDI: Persona profesional dhe kredibil do t’i prijnë listave për këshilltar komunal

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) në afatin ligjor ka dorëzuar Listat e kandidatëve për anëtarë në Këshillat Komunal dhe Listën e kandidatëve për Kryetar...

Berisha thirrje demokratëve: Të bashkohemi e të hedhim në kosh vendimin antistaturor të pengut Basha

Ish-Kryeministri Sali Berisha në një postim në mediat sociale u kërkon demokratëve që mos të largohen nga radhët e partisë, por të bëhen të...

Në Shqipëri kanë vdekur gjithsej 4 persona nga COVID 19

Katër persona kanë humbur jetën dhe 864 persona janë prekur me koronavirus nga 4334 testime të kryera në 24 orët e fundit në Shqipëri,...

Persona që hyjnë në Kosovë, duhet të kenë këto dëshmi për Covid-19

Sot në mbledhjen e mbajtur Qeveria e Kosovës ka vendosur masat e reja anti-COVID. Mes tjerash, thuhet se çdo person i cili hynë në Republikën...

Arifi: Fshati Hotël ka fushë sportive moderne

Edhe një fushë e re sporti u hap në fshatin Hotël. Kjo meritë sipas kryetarit Arifi i shkon edhe familjes Fetai për investimin e...

Arifi: Asnjëherë nuk do t’i harrojmë viktimat e 8 shtatorit

Në ditët e kaluara të gjithë u tronditëm thellë për viktimat e tragjedisë së tmerrshme të mbrëmjes së 8 shtatorit, dhe të gjithë jemi...

Xhaçka: Presim 1300 afganë, vështirësi për të marrë 4 mijë

Ndonëse Shqipëria shprehu gatishmërinë për t’u bërë strehë për rreth 4 mijë shtetas afganë, evakuimi i tyre po bëhet edhe më i vështirë. Këtë...

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...