Futboll: Më 17 tetor, miqësore RMV – Armeni në Strumicë

1 min read

Federata e futbollit të Maqedonisë së Veriut dhe Asociacioni i futbollit të Armenisë zyretarisht kanë konfirmuar zhvillimin e ndeshjes miqësore mes këtyre dy reprezetaconeve “A” dhe ate më 17 tetor me fillim në orën 15:00 në stadiumin “Bllagoja Istatov” në Strumicë.

Deri më tani në ndeshjet e zhvilluara mes këtyre dy reprezentacioneve Maqedonia e Veriut ka 5 (pesë) fitore, 3 (tri) barazime dhe tre disfata. Ndeshja e fundit mes Maqedonmisë Veriut dhe Armenisë është zhvilluara në Jerevan më 11 nëntor 2021 pë eliminatoret e Botërorit Katar 2022 dhe përfundoi me fitoren e reprezentacionit tonë 5-0.

Para kësaj ndeshje miqësore Maqedonia e Veriut do të zhvillon ndeshjen e gjashtë kualifikuese për Euro 2024, në kuadër të Grupit C. kundër Ukrainës më 14 tetor sipas të gjitha gjasave në Pragë të Çekisë

Previous Story

Si e përjeton luftën fshati rus në Rumani

Next Story

Hapet konkurs për pranimin e 150 ushtarëve profesional në Maqedoninë e Veriut

Latest from Blog