Rey Manaj gjen skuadrën e re, nesër prezantimi

1 min read

Rey Manaj gjen një ekip të ri. Sulmuesi shqiptar do të shkojë të luajë për Sivasspor, skuadrën turke me të cilën do të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare.

Nesër ai duhet të udhëtojë drejt Turqisë dhe t’iu nënshtrohet analizave mjekësore, më pas do të zyrtarizohet transferimi i tij.

Me përjashtim të kthesave të bujshme, një sulmues i mundshëm për skuadrat italiane është “hipotekuar”. Në javët e fundit, në fakt, Manaj ishte lidhur me Sampdoria dhe Frosinone.

Në fund, megjithatë, fitoi Sivasspor, një klub në të cilin sulmuesi shqiptar do të përpiqet të ristartojë, pasi përfundoi pa lavdi përvojën e tij te Watford në fillim të shkurtit dhe mbeti lojtar i lirë për muajt në vijim.

Previous Story

Prindërit refugjatë të luftës së fundit në Kosovë, Sihana Haxhnikaj flet pas përzgjedhjes nga Rita Ora në “The Voice Australia”

Next Story

Arbenita tani beqare, ia qet flakën Instagramit

Latest from Blog