Grubi: Realizojmë atë që e premtuam! Mbi dy mijë vende pune në “Bechtel & Enka” për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte sot pjesëmarrës në “Panairin e punës, organizuar nga kompania “Bechtel & Enka” në qytetin e Gostivarit.

Në Facebook, Grubi shkruan se po realizohet një premtim i dhënë, teksa ka apeluar që të rinjtë të aplikojnë për ndërtimin e projektit Korridori 8 dhe 10D.

Statusi i plotë:

Realizojmë atë që thamë, kërkohen mbi 2000 punëtorë nga vendi ynë që do të angazhohen në ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D!

Me përfaqësuesit e konzorciumit Bechtel & Enka, zëvendësministrin e Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi, drejtorin e Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore” Ejup Rustemi, drejtorin e Agjencionit për Punësim Bekim Murati dhe deputetët e zonës në Gostivar, hapëm sot Panairin e Punësimit në suaza të projektit më të madh infrastrukturor në historinë e vendit, Korridorit 8 dhe 10D.

Ftoj të gjithë qytetarët e vendit të interesohen rreth kritereve të përcaktuara, të aplikojnë dhe të mos e lëshojnë këtë mundësi.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02xsU31PST8zY6woQJjY47UmUbwkuLVyB7dBsSti2RZyNBUoWd1boH7ninsBmCt1jjl&id=100044385821029&mibextid=Nif5oz

Previous Story

Grubi: Emërtimin e rrugës Adem Demaçi e ka bërë qyteti Shkupit dhe Qeveria

Next Story

Ali Ahmeti i ftuar në promovimin e librit “Mes një ëndrre të bukur, si një përrallë”, nga poetja gostivarase, Berinika Arsllani

Latest from Blog