Arijan Ademi mund ti bashkohet Trabzonsporit !?

1 min read

Mesfushori shqiptar, Arijan Ademi, ka gjasa të bashkohet me Enis Bardhin te skuadra turke e Trabzonspor. Është vetë trajneri Nenad Bjelica, që insiston në transferimin e Ademit te Trabzonspori, pasi njeh shumë mirë kualitetet e futbollistit shqiptarë që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.

Bjelica dhe Ademi një kohë kishin bashkëpunuar te skuadra e Dinamo Zagrebit, aty ku mesfushori shqiptarë kishte kaluar momentet më të mira të karrierës.

Ademi te Dinamo kishte qëndruar për 13 vite të plota, ndërsa marsin e këtij viti vendosi të provoj veten në futbollin kinez, duke nënshkruar me ekipin e Beijing Guoan. Mbetet të shihet nëse drejtuesit do t’ia plotësojnë dëshirën trajnerit të tyre dhe se do bëjnë bashkë dyshen e mesfushës të përfaqësueses së Maqedonisë, Ademi-Bardhi te Trabzonspori.

Previous Story

Deco emërohet drejtor sportiv i Barcelonës

Next Story

Grubi: Emërtimin e rrugës Adem Demaçi e ka bërë qyteti Shkupit dhe Qeveria

Latest from Blog