Bastisje në Kumanovë, arrestohet një person – i gjenden më shumë lloje të drogave

1 min read

Sot (13.08.2023) në ora 11:30 minuta, nëpunës policorë të Seksionit për Tregti të Palejuar dhe Armë dhe të Seksionit për Kriminalitet të Pëgjithshëm pranë SPB Kumanovë e kanë privuar nga liria A.L. (27) nga Kumanova.

Gjatë bastisjes së shtëpisë së tij, e kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe sekuestruar marihuanë, tableta, amfetaminë, makinë thërmuese, terezi dixhitale dhe shumë më e madhe e të hollave në valuta dhe apoenë të ndryshëm, kurse gjatë kontrollit të automjetit “mercedes” janë gjetur sende të cilat rrjedhin nga vepra penale.

A.L. është arrestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Previous Story

Vetura bie nga rrethrrotullimi në Lakrishte, 3 të lënduar

Next Story

Hoti: Serbia s’po e respekton marrëveshjen për personat e zhdukur

Latest from Blog