Reagon Balla për rastin në Maliq: Policia zbatoi ligjin

1 min read

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e kësaj të shtune në Maliq ku forcat RENEA kanë ekzekutuar me armë 62-vjeçarin që plagosi me thikë bashkëshorten dhe goditi me tytën e armës djalin e tij.

Balla shpreh mirënjohjen ndaj Forcave të RENEA-s që gjatë gjithë mbrëmjes së djeshme dhe sot mëngjes kanë rrezikuar jetën duke negociuar me 62-vjeçarin Ramiz Muçollari që fatkeqësisht përfundoi me vrasjes e tij.

“Mirënjohje forcave RENEA dhe atyre të Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë për kryerjen e detyrës gjatë gjithë natës së mbrëmshme deri sot në mëngjes në Maliq edhe në kushtet e kërcënimit për jetën, sepse thirrjeve të Policisë së Shtetit, shtetasi që kërkohej të ndalohej, ju kundërvu me përdorimin e armës ndaj policisë. Në këto rrethana përcaktimet ligjore janë të qarta dhe Policia e Shtetit zbatoi Ligjin”.

“Dua ta siguroj publikun se çrrënjosja e dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje është një detyrë kryesore. Çdo grua, çdo vajzë duhet të ketë besimin se telefonata e saj tek Policia është vendimi i duhur që sjell çlirimin nga makthi dhe fitoren e ligjit mbi padrejtësinë dhe dhunën”, ka thënë Balla./abcneës.al

Previous Story

Harry Kane ka zbarkuar në Mynih (VIDEO)

Next Story

Tentoi të fuste mbi 100 mijë paund në Shqipëri, arrestohet 30 vjeçari që vinte nga Anglia

Latest from Blog