Parashikimi i motit për sot

1 min read

Mot kryesisht me diell do të mbajë sot në vendin tonë, ndërsa në viset për rreth relievit malor parashihen vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.

Previous Story

Një brazilian, një boshnjak dhe një shqiptar, FC Shkupi me tre futbollist përforcon sulmin

Next Story

Takim Rexhepi-Durmishi: Ndërtimi i rrugës Tetovë-Prizren prioritet i Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Latest from Blog