Shkupjani kapet me 200 kg duhan

1 min read

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë ditës së sotme është arrestuar një 29-vjeçar nga Shkupi.

I njëjti, në veturën që ka qenë duke e ngasur, ka fshehur 200 kilogram duhan të cilin ka pasur për qëllim ta shesë ilegalisht.“Sot (08.08.2023) rreth orës 15.30 nëpunësit policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme Shkup kanë arrestuar E.A.(29) nga Shkupi, pasi në veturën “golf” me targa të Shkupit, të cilin ka qenë duke e ngasur ai, janë gjetur dhe marrë mbi 200 kilogram duhan, i destinuar për shitje ilegale”, thonë nga MPB.

closevolume_off
Ata shtojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër E.A. do të parashtrohet kallëzim penale përkatës.

Previous Story

Osmani kërkon ndihmën e SHBA-së për përshpejtimin e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Next Story

Aksion kontrolli në Manastir, konfiskohen 30 mijë euro, kapen taksi pa leje

Latest from Blog