Bëhet e ditur se kur do të publikohet albumi i ri i Dua Lipës

1 min read

Dua Lipa ka një album të ri rrugës, të cilin ylli i popit e ka zbuluar për T Magazine . Vazhdimi i saj për “Future Nostalgia” të 2020-ës pritet të ndodhë në vitin 2024.

Pas “Future Nostalgia” , Dua Lipa punoi me Blessed Madonna për Club Future Nostalgia , një album remix që përmbante paraqitje të ftuar nga Missy Elliott, Madonna, Mark Ronson, e të tjerë . Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar për materiale të reja me njerëz si Megan Thee Stallion, Calvin Harris dhe Elton John, dhe ka lançuar si një podcast ashtu edhe një buletin.

Këngëtarja kohët e fundit u shfaq si Barbie sirenë në filmin veror të Greta Gerëig, duke publikuar këngën ” Dance the Night ” si pjesë e kolonës zanore të filmit Barbie .

Previous Story

Almeda Abazi e sjell bashkëshortin e saj për pushime në Shqipëri

Next Story

Dafina Zeqiri paralajmëron albumin e ri “Unë jam ajo”

Latest from Blog