Bayerni pranë huazimit të Kepas

1 min read

Portieri spanjoll, Kepa Arrizabalaga ka gjasa të mëdha të ribashkohet me ish-trajnerin e tij, gjermanin Thomas Tuchel. “Kicker” ka raportuar të mërkurën se Tuchel po insiston në transferimin e Kepas te skuadra e Bayern Munichut gjatë kësaj vere. Ai ka punuar me spanjollin te Chelsea dhe po shpreson ta ketë nën urdhrat e tij së shpejti. Mësohet se Bayerni tashmë ka nisur kontaktet me ekipin nga Londra, i cili është i gatshëm për ta liruar 28-vjeçarin.

Bayerni po kërkon huazimin e tij njëvjeçare me të drejtën e blerjes vitin e ardhshëm për 30 milionë euro dhe marrëveshja mes palëve mund të finalizohet brenda kësaj jave. Kepa është pjesë e Chelseat prej vitit 2018 dhe ka kontratë deri në verën e vitit 2025.

Previous Story

Arrestohet 20-vjeçari nga Studeniçani, në veturën e tij u gjetën 10 migrantë

Next Story

E nisim me Irlandën dhe e përfundojmë me Zvicrën, orari i Kosovës për parakualifikimet e Kupës së Botës 2027

Latest from Blog