Grubi: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE ashtu siç e fitoi vendin edhe në NATO

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisionin “Studio 10” në Tv 24 tha se janë të përkushtuar maksimalisht që vendit të integrohet sa më parë në Bashkimit Europian.

Sipas tij shumica parlamentarë do të vendosin që vendi të shkoj drejt të ardhmes europiane.

“Po mundohemi ta dërgojmë vendin tonë drejt BE-së. Siç e dini jemi në procesin e skriningut, duhet të bëhen dhe ndryshimet kushtetuese, ashtu siç e dini deri në fund të korrikut duhet të fillojnë procesi për ndryshimet kushtetuese. Jam i bindur se shumica e deputetëve jane PËR që vendi të jetë pjesë e BE-së, ashtu siç ishin PËR edhe për në NATO.Duhet të votojmë me idenë e së ardhmes e jo nën diktat”, u shpreh Grubi.

Previous Story

Grubi: U pa që Mickoski ka ndryshuar qëndrim për ndryshimet kushtetuese, përmendi gjëra të pathëna më herët

Next Story

Grubi për “Studio 10”: Do të sakrifikonim gjithçka, vetëm që Maqedonia e Veriut të hyjë në BE

Latest from Blog