Dita e Çlirimit, Osmani, Kurti dhe Konjufca bëjnë homazhe te varri i Rugovës

1 min read

Presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, sot kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Krerët e shtetit e nisën ditën me homazhe në ndër të Ditës së Çlirimit të Kosovës.

Ata homazhe do të bëjnë edhe tek varri i veprimtarit Adem Demaçi, në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, si dhe te pllaka përkujtimore e ushtarëve të rënë të NATO-s në Prishtinë./Klankosova.tv

Previous Story

Aida Doçi flet për herë të parë pasi u bë nënë: E kam pasur një shtatzëni me komplikime

Next Story

Jetë më të lumtur martesore thuhet se kanë gratë e shkurtra dhe burrat e gjatë

Latest from Blog