Al Hilal gati ofertën për Neymar

1 min read

Neymar është shënjestra e fundit e skuadrës së Arabisë Saudite, Al-Hilal, pasi ata nuk arritën të nënshkruajnë me Lionel Messin.

Sipas CBS Sports, përfaqësuesit e skuadrës arabe janë në Paris duke u përpjekur të sigurojnë një marrëveshje për futbollistin më të shtrenjtë në botë dhe po përgatisin një ofertë fitimprurëse për brazilianin.

Al-Hilal ishte afër bindjes së Lionel Messit për të lëvizur në Ligën Pro Saudite, derisa fituesi i Kupës së Botës vendosi të transferohej në skuadrën e MLS, Inter Miami, kështu që ata tani kanë kaluar vëmendjen te ish-shoku i skuadrës së tij në PSG.

Neymar i përshtatet kësaj faturë të pagave që po jepen në Arabinë Saudite dhe do të ndihmonte për të vazhduar ndërtimin e rivalitetit të tyre me Al-Nassrin e Ronaldos, nëse ata mund ta bindin 31-vjeçarin që t’i japë fund karrierës së tij të futbollit evropian.

Raportimi thotë se një delegacion fluturoi nga Al-Hilal në kryeqytetin francez të premten, duke kërkuar të hapë bisedimet dhe nëse do të kishte ndonjë interes nga lëvizja nga kampi i Neymarit.

Klubi do të ofronte kushte të krahasueshme me 200 milionë euro të Ronaldos në vit dhe do të ishte i përgatitur t’i paguante PSG-së rreth 45 milionë euro.

Previous Story

Ukraina njofton për fitoren e parë në kundërsulmin ndaj Rusisë

Next Story

UEFA zgjodhi edhe lojtarin e talentin më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve

Latest from Blog