Kovaçevski: Kemi mbështetje të fortë dhe konkrete nga SHBA-ja për anëtarësimin e vendit në BE

1 min read

“Kjo është periudha kur duhet të marrim vendimet kyçe për të përshpejtuar procesin e integrimeve evropiane, sepse BE-ja është rruga jonë e vetme”, ka shkruar kryeministri Dimitar Kovaçevski në një postim në Facebook pas takimit me ushtruesin e punëve në Ambasadën Amerikane në vend, Erik Majer.

Siç tha Kovaçevski, me Majerin, përveç procesit të integrimeve evropiane, është biseduar edhe për mbështetjen e SHBA-së në përmbushjen e qëllimeve tona strategjike.“Ramë dakord që vendimet e guximshme sjellin sukses, Maqedonia e Veriut, pas anëtarësimit në NATO, duhet të bëhet edhe anëtare e BE-së, për çka vendi ynë ka mbështetje të fortë dhe konkrete nga SHBA-ja.

closevolume_off
Këtë do ta bëjmë krah për krah me partnerët tanë strategjikë SHBA-të”, ka shkruar Kovaçevski.

Previous Story

Inovacioni nuk njeh kufij

Next Story

Këmbimi valutor/ Euro në rënie si ASNJËHERË më parë, paundi në minimumin historik

Latest from Blog