Bujar Osmani në Qabe: Me nijet për umre për shpirtin e babës

1 min read

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ditëve të fundit ka qëndruar në Arabinë Saudite.
Osmani këtë të premte e vizitojë Qabën, për të bërë ritin e Umres për babanë e tij të ndjerë, njoftoi Osmani në një status të tij në Facebook.
Statusi i plotë:
“Babën, vdekja e mori pa e vizituar Qabenë! E shfrytëzova këtë të premte në Arabinë Saudite me nijet për të bërë umre për shpirtin e Tij. Ishte besimtar i devotshëm me besim të sinqertë tek i madhi Zot!”

Previous Story

Daut Dauti: Me “kryeministrin shqiptar” thyhen klishetë dhe tejkalohen paragjykimet etnike!

Next Story

A po martohen Vivien dhe Getinjo? Kjo pamje thotë shumë

Latest from Blog