Nënkryetari i Federatës së Mësuesve të Illinois viziton Kosovën

1 min read

Sot në Kosovë do të qëndrojë për vizitë nënkryetari i Federatës së Mësuesve të shtetit amerikan Illionis, Dan Montgomery.

Stacioni i tij i parë do të jetë qyteti i Ferizajt ku nga ora 10:00 do të nisë një takim me kryetarin e kësaj komune, Agim Aliun.

Më vonë ai me ftesën e SBAShK-ut do të takohet me anëtarët e Komisionit për Arsim.

Montgomerynë në takim më pas do ta presë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Ndërkaq, ai do ta mbajë edhe një konferencë për media në ora 15:00, pas takimit final që do ta ketë me anëtarët e Këshillit Drejtues dhe me kryesinë e SBAShK-ut.

Previous Story

Gërvalla: Kosova e hapur për zgjedhje të reja në veri, por duhen bërë disa hapa

Next Story

Bahtiri: Kurti s’do të rrëzohet, nëse ndodhë do të ngrihet më i fuqishëm!

Latest from Blog