Moti sot në Maqedoninë e Veriut

1 min read

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, paradite me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mkp

Previous Story

Sot takohen Kovaçevski dhe Mickoski

Next Story

Sot dhe nesër do të ketë spërkatje kundër mushkonjave në rajonin e Shkupit

Latest from Blog