/

Inaugurohet rruga “Ismail Qemali” në New York

1 min read

Një nga rrugët e State Island në New York, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është inauguruar me emrin e themeluesit të shtetit shqiptar, “Ismail Qemali”.

Këtë e bëri të ditur përmes një statusi në rrjetin social në Facebook, kryetari i bordit të shkollave shqipe në New York, Qemal Zylo.

Ai ka thënë se duhet ta mbajnë amanetin e të parëve në zemrat e tyre, pasi siç shkruar Zylo flamuri, atdheu dhe gjuha shqipe janë ruajtur nga gjaku i derdhur i martirëve.

Previous Story

Adelina Tahiri i jep fund martesës me Serjozhën? Këto detaje krijojnë dyshime…

Next Story

LSDM: Sot do të bëhet i qartë vendimi i Mickoskit, BE ose izolim

Latest from Blog