Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

1 min read

Rafael Leao tregoi hapur habinë e tij kur pa Paolo Maldinin të shkarkuar nga Milani, por thuhet se shumë yje kuqezi janë të pakënaqur me vendimin e Gerry Cardinale, duke përfshirë emra si Theo Hernandez dhe Mike Maignan.

Maldini dhe drejtori sportiv Ricky Massara janë vendosur të largohen nga San Siro pas një takimi të tensionuar me pronarin Cardinale të hënën.

Ishte menduar të ishte një mbledhje për të planifikuar të ardhmen, por përkundrazi, Cardinale thuhet se e informoi dyshen se klubi do të bënte pa ta në sezonin 2023/24.

Leao ka reaguar në Twitter me një emoji mendueshëm, por nuk është lojtari i vetëm i befasuar nga vendimi i Cardinale.

Sipas gazetës La Repubblica, Theo, Leao dhe Maignan nuk e kanë marrë mirë vendimin dhe kanë reaguar me inat kur u informuan se Maldini do të largohej.

Raporti thotë se Leao nuk do të kishte nënshkruar kurrë një marrëveshje të re me Milanin nëse do ta dinte se Maldini do të largohej.

23-vjeçari zgjati qëndrimin e tij në San Siro javën e kaluar, duke nënshkruar një marrëveshje të re prej shtatë milionë eurosh në vit deri në vitin 2028.

Po kështu, Maignan dhe Theo mund të konsiderojnë të ardhmen e tyre në San Siro me Chelsean të interesuar për portierin francez. /Telegrafi/

Previous Story

Zhvishet Oriola Marashi, tregon linjat perfekte nga plazhi…

Next Story

INTEGRIMI NË BE/Ahmeti optimist, Kovaçevski e Mickoski në kërkim të kompromisit!

Latest from Blog