Lajçak dhe Escobar sot takim me Vuçiçin në Beograd

1 min read

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të takojnë ditën e sotme në Beograd, presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

Lajmi është konfirmuar këtë të hënë nga zyra e shtypit e presidentit të Serbisë. Takimi i Lajçak dhe Escobar me Vuçiçin do të zhvillohet në orën 18:30.

Në takim do të marrin pjesë shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Emanuele Giofre dhe ambasadori amerikan, Christopher Hill.
Ndërkaq, dje Lajçak dhe Escobar ishin në Prishtinë, ku u takuan me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe u diskutua për tensionet në veri.

Previous Story

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Next Story

Taynës i ndodh e papritura në koncert

Latest from Blog