/

Rama u takua me Vuçiqin, mungoi presidentja Osmani…

1 min read

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në margjinat e Samitit të Liderëve Evropianë në Moldavi

Në takim ka munguar presidentja Vjosa Osmani, ndërkohë që në veri tash e disa ditë situata mbetet e tensionuar.

Edi Rama pati reaguar dy ditë më parë kur Vuçiqi e vuri ushtrinë në gatishmërinë më të lartë, duke thënë se ushtria serbe ka ‘zero fuqi’ afër kufirit me Kosovën.

E pyetur sot nga gazetarët nëse do të takohet me Vuçiqin, presidentja Osmani tha se nuk ka plane për ta takuar.

Ndërkohë, Vuçiqi para gazetarëve tha se është mirënjohës ndaj SHBA-së, për vënien e sanksioneve ndaj Kosovës. /Reporteri

Previous Story

Plenkoviq për situatën Kosovë-Serbi: Duhet kërkim falje për agresionin e Millosheviqit, njohje dhe pastaj normalizim!

Next Story

U vra nga partneri, gjendet trupi i pajetë i 29-vjeçares 7 muajshe shtatzënë në Itali

Latest from Blog