Rama takim me Macron: U prekën me thellësi temat e rajonit tonë

1 min read

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar disa foto së bashku me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron nga Forumi i Bratislavës.

Në një postim në Facebook, Kryeministi Rama shkruan se zhvilluan një takim shumë miqësor me Presidentin francez, Macron.

Rama thotë se në këtë takim, u prekën temat e rajonit tonë në sfondin e konfliktit në Ukrainë, marrëdhënia e Ballkanit Perëndimor me BE-në dhe nevoja për një qasje të re politiko-ekonomike, si edhe marrëdhëniet bilaterale Francë-Shqipëri
“Bratislavë, Sllovaki – Me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, në një takim shumë miqësor, ku u prekën me thellësi temat e rajonit tonë në sfondin e konfliktit në Ukrainë, marrëdhënia e Ballkanit Perëndimor me BE-në dhe nevoja për një qasje të re politiko-ekonomike, si edhe marrëdhëniet bilaterale Francë-Shqipëri“, shkruan Rama në Facebook./tvklan.al

Previous Story

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

Next Story

Ylli i “Baywatch” fotografohet pa grim, nxit ortek komentesh: A është vërtet ajo?

Latest from Blog