Krasniqi takon ambasadorin francez, flasin për zhvillimet e fundit

1 min read

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi, ka pritur në takim ambasadorin e Francës në Republikën e Kosovës z. Olivier Guerot.

Krasnqi dhe Guerot, në këtë takim kanë diskutuar për bashkëpunimin e mirë në mes dy shteteve si dhe situatën aktuale politike në vend.

I pari i MAPL-së e njoftoi diplomatin francez për zhvillimet e fundit.

Ai theksoi mbështetjen e institucionit që ai drejton në përmbushjen e obligimeve ligjore dhe kushtetuese të kryetarëve në mënyrë që të mundësohet zhvillimi lokal, dhe ofrimi i shërbimeve sa më të mira për qytetarët në Komunat të cilat tashmë udhëhiqen nga kryetarët e rinj.

Previous Story

Von der Leyen prezanton katër shtyllat e BE-së për Ballkanin Perëndimor

Next Story

Leonardo di Caprio fotografohet me një vajzë misterioze në jaht

Latest from Blog