Politikani serb: Vuçiq po provokon luftë në Kosovë, situata në Veri skenar i BIA-së dhe FSB-së

1 min read

Isidor Stefanoviq nga Nisma Liberale Demokratike në Vrajë ka akuzuar shërbimin sekret serb dhe rus se qëndrojnë prapa trazirave në Veri të Kosovës.

“E gjitha është skenar i BIA-së dhe FSB-së ruse” ka thënë Stefanoviq.

Stefanoviq thotë se Vuçiq po provokon luftë në Kosovë.

“Këta ( serbët e dhunshëm në veri) janë po të njëjtit që ushtruan dhunë kundër popullit në Beograd. Vuçiq po provokon luftë në Kosovë” ka shtuar Stefanoviq. /EO

permalink

Previous Story

Vuçiq pas takimit me QUINT-in: Tërheqja e kryetarëve dhe policisë në veri kusht për ruajtjen e paqes

Next Story

Tuna vjen me paraqitje “hot”, befason me pamjen e saj

Latest from Blog