Lista Serbe, thirrje protestuesve në Zveçan: Shpërndahuni rreth orës 16:00

1 min read

Sërgjan Millosavleviç, nga partia më e madhe e serbëve të Kosovës, Lista Serbe, u ka bërë thirrje protestuesve në Zveçan, që të shpërndahen rreth orës 16:00 dhe të mblidhen sërish nëser në protestë paqësore.

Millosavleviç, ish-kryetari i Kuvendit Komunal të Zveçanit, ka thënë se protestat e komunitetit serb do të vazhdojnë, derisa të përmbushen kërkesat e tij, përkatësisht tërheqja e njësiteve speciale të Policisë së Kosovës nga komunat në veri, ashtu si edhe kryetarëve shqiptarë.Lista Serbe ka kërkuar më herët që të lirohen edhe protestuesit e arrestuar një ditë më parë gjatë një përplasjeje me ushtarët e KFOR-it./REL

Previous Story

Vuçiç anulon pjesëmarrjen në samitin për sigurinë

Next Story

Kuvendi po i pret ndryshimet kushtetuese, Xhaferi: Procesin mund ta fillojmë edhe pa konsensus politik

Latest from Blog