/

Borrell kërkon që Kosova t’i pezullojë operacionet e policisë në veri

1 min read

Shefi për Politikë të Jashtme, i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar sot që Kosova t’i pezullojë menjëherë operacionet e policisë në veri.

Tutje në adresimin e tij, Borrell u shpreh sërish se BE e dënon fuqishëm dhunën që u pa ditëve të fundit në veri të Kosovës, transmeton klankosova.tv.

”Aktet e dhunës ndaj qytetarëve, mediave, forcave të rendit dhe KFOR-it janë të papranueshme”, tha ai.

Previous Story

Rusia: Perëndimi të mos fajësojë serbët

Next Story

Al-Hilal 1.2 miliardë euro për dy sezone Messit

Latest from Blog