/

Aktorët e ‘Romeo & Juliet’ u akuzua për pornografi, gjykata merr vendimin e papritur

1 min read

Gjykatësi hedh poshtë padinë e aktorëve të “Romeo & Juliet” që thotë se ata ishin detyruar të bënin skenë nudo si adoleshencë.

Gjykatësi vendosi në favor të mbrojtjes pasi konstatoi se padia e ngritur nga Olivia Hussey dhe Leonard Whiting u ngrit shumë vonë.

Një gjykatëse tha të enjten se ajo do të refuzojë një padi që yjet e “Romeo dhe Zhuljeta” të vitit 1968 ngritën mbi skenën nudo të filmit, duke gjetur se përshkrimi i tyre nuk mund të konsiderohej pornografi për fëmijë dhe ata e paraqitën kërkesën e tyre shumë vonë.

Avokati i aktorëve denoncoi vendimin dhe tha se ata planifikojnë të paraqesin një version tjetër të padisë në gjykatën federale.

“Ne besojmë fuqishëm se shfrytëzimi dhe seksualizimi i të miturve në industrinë e filmit duhet të përballet dhe të trajtohet ligjërisht për të mbrojtur individët e cenueshëm nga dëmtimi dhe për të siguruar zbatimin e ligjeve ekzistuese,” tha avokati Solomon Gresen në një deklaratë.

Regjisori Franco Zeffirelli, i cili vdiq në vitin 2019 në moshën 96-vjeçare, fillimisht u tha të dyve se do të vishnin të brendshme me ngjyrë mishi në skenën e dhomës së gjumit që vjen vonë në film dhe u xhirua në ditët e fundit të xhirimeve.

Previous Story

VIDEO/FOTO: Buzë detit me bikini, Oriola Marashi ‘çmend’ ndjekësit me lëvizjet joshëse

Next Story

Luizi takohet me gjyshin e Kiara Titos, pamjet bëhen virale

Latest from Blog