RMV: Do të rikthehet tarifa e rrymës së lirë gjatë ditës

1 min read

Do të ketë rrymë të lirë për dy orë gjatës ditës, konfirmoi sot kryetari i Komisionit Rregullativ të Energjetikës, Marko Bislimovski, përcjell TV21.

Ende nuk është përcaktuar periudha gjatë së cilës do të ketë rrymë të lirë për dy orë, por sipas gjitha gjasave po analizohet periudha nga ora 11 deri në 16:00.

“Se kur do të jetë saktësisht do të tregojnë analizat që po i bëjmë, por do të jetë në një periudhë kur çmimi i rrymës është më i lirë”, tha Bislimovski.

Previous Story

Fundoset varka turistike në Itali, tre të vdekur dhe një i zhdukur

Next Story

Kovaçevski në “Përgjigje e Shpejtë 23”: Maqedonia e Veriut është faktor stabiliteti, vend stabil dhe i sigurt i NATO-s

Latest from Blog