Rakiq dhe Simiq në Zveçan flasin me KFOR-in dhe policinë, kanë dy kërkesa

1 min read

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetari, Igor Simiq, kanë shkuar në Zveçan, duke iu bashkuar protestuesve atje.

Kështu ka bërë të ditur, gazetari i Klan Kosovës i cili po qëndron atje, Drin Demiri, i cili tha se Rakiq dhe Simiq kanë biseduar me KFOR-in dhe policinë, duke shpalosur kështu dy kërkesa.

Ata kanë kërkuar tërheqjen e Policinë e Kosovës nga ndërtesat e komunave si dhe mosardhjen e kryetarëve në këto objekte.

Previous Story

Mariçiq: Ndyshimet kushtetuese mund të përfundojnë deri në nëntor

Next Story

VIDEO – Serbët tentojnë të hyjnë me forcë në Komunën e Zveçanit

Latest from Blog