Muriqi dhe Eto’o në histori të Mallorcas

1 min read

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi e ka bërë njërin ndër sezonet më të mira të tij në arenën ndërkombëtare.

Prej transferimit në kampionatin spanjoll La Liga ai është përshtatur tej mase me ekipin e Mallorcas përcjell klankosova.tv.

Ai në takimin e fundit shënoi edhe kundër skuadrës së Valencias duke arritur kështu golin e tij të 14-të këtë sezon.

Në këtë formë ai futet në mesin e 3 shënuesve më të mirë në shekullin 21 te skuadra e Mallorcas për golat brenda një stinori.

Më mirë se Muriqi ka qenë vetëm Samuel Eto’o dhe Dani Güiza.

I pari në sezonin 2003/2004 kishte shënuar 17 gola kurse i dyti në gjatë periudhës 2007/2008 kishte realizuar 27 gola.

Previous Story

Pa sutjena veç me setër, ky është trendi që po sjellin të famshmet tona

Next Story

Ndalet sulmuesi argjentinas i Interit

Latest from Blog