LDK-ja hyn në zgjedhje më 1 qershor

1 min read

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, pas mbajtjes së mbledhjes së kryesisë, tregoi se subjekti poltiik që ai e drejton, do të hyjë në zgjedhje të brendshme më 1 qershor.

Deputeti opozitar po ashtu tha se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm që përgatitet për këto zgjedhje.

Ai theksoi se këto zgjedhje do të zhvillohen mbi shtatë parime.u përgatitur për këto zgjedhje, derisa theksoi se ky proces zgjedhor do të zhvillohet mbi 7 parime.

“Sot kryesia e LDK-së ka marrë vendim të shpallë zgjedhje të brendshme. Për ne ky proces është festë sepse gjithmonë LDK-ja ka besuar në demokraci”, tha ai para gazetarëve të mërkurën.

“Nuk kka mos-pajtime në mes partisë. Partia është më e bashkuar se kurrë. Të gjithë janë të interesuar të kemi një proces të hapur dhe të përfshirje të të rinjve dhe grave, si dhe një nga pozitat e nënkryetarit të jetë grua”.

Mes tjerash, Abdixhiku bëri të ditur se kanë marrë vendim që t’i hapin katër degë në komunat e veriut të Kosovës. “Do të kemi organizim territorial të degëve në mërgatë”.

Previous Story

Policia në Ferizaj arreston një person të kërkuar

Next Story

Murati: Tatimi në pronë nuk u rrit nga Qeveria Kurti, jemi bazuar në ligjet e miratuara prej qeverive të kaluara

Latest from Blog