Sulme në Bregun Perëndimor, forcat izraelite vrasin 3 palestinezë

1 min read

Tre palestinezë u vranë në orët e para të mëngjesit nga ushtarët izraelitë në kampin e refugjatëve Balata, në Bregun Perëndimor, sipas një njoftimi të autoriteteve palestineze.

Njësitë e ushtrisë izraelite sulmuan kampin Balata në qytetin e Nablusit, madje penguan hyrjen e ambulancave, njoftoi agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA.

Previous Story

Vullkani i malit Etna në Itali ka nisur të shpërthejë, tym dhe hi mbi Katania

Next Story

PARTITË QEVERISËSE: VMRO të vendosë nëse do t’i bashkohet bllokut proevropian apo do të mbetet peng i “Levicës”

Latest from Blog