Ju zë shpesh lemza, ja çfarë do të thotë kjo për shëndetin tuaj

1 min read

Lemza mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, si stresit, ushqimi, pijet e gazuara, apo edhe nga alkooli.

Por, sipas ekspertëve shëndetësorë, lemza mund të jetë edhe shenjë e kancerit.

Studimi i fundit ka zbuluar se 40 për qind e pacientëve me kancer përballen me lemzën, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Një tjetër studim tha se për një në 10 pacientë me kancer, lemza mund të vazhdojë për më shumë se 48 orë.

Ekspertët kanë bërë të ditur se lemza e vazhdueshme mund të shkaktojë edhe komplikime të tjera si lodhje dhe probleme me gjumin.

Previous Story

Hoxhë Osman Musliu publikon video ku një person shihet duke vjedhur paratë e xhamisë

Next Story

Maqedoni/ Vaksinimi kundër kancerit në qafën e mitrës shënon ulje, ekspertët thonë se dezinformatat nxisin mosbesim…

Latest from Blog