Qeveria me ngjyrat e LGBTI, Kurti: Është e drejtë themelore të jetosh pa u gjykuar

1 min read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zgjedhur audiencën e Twitterit të shkruaj për ndriçimin e objektit të Qeverisë me ngjyrat e komunitetit LGBTI.

Ai aty ka thënë se është e drejtë themelore të jetosh në mënyrë autentike pa frikë, gjykim, kërcënim ose diskriminim.

Postimi i plotë:

Sot qeveria jonë u ndez me ngjyrat e ylberit për të shënuar Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë. Është një e drejtë themelore të jetosh dhe të lulëzosh në mënyrë autentike pa frikë, gjykim, kërcënim ose diskriminim. Si qeveri, ne qëndrojmë të bashkuar në diversitet.

Previous Story

Pavel: Çekia mbështet Kosovën për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Next Story

Lekaj: Kurti duhet të shkojë në shtëpi, e ka degraduar vendin

Latest from Blog