Presidentja Vjosa Osmani sot feston ditëlindjen, ja sa vite mbush…

1 min read

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot feston ditëlindjen e 41-të.

Osmani ka lindur më 17 maj 1982 në Mitrovicë.

Kujtojmë se, Osmani është zgjedhur deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës në pesë mandate. Më 4 prill të vitit 2021, Osmani është zgjedhur Presidente e Republikës së Kosovës.

Previous Story

Kufizohet përdorimi i celularëve, po mendohet për kthimin e uniformave në shkolla dhe rregulla për veshjen e mësimdhënësve!

Next Story

Bytyqi: Po ndërmarrim reforma gjithëpërfshirëse për integrim në Bashkimin Europian

Latest from Blog