Arrestohet një person për shitje të paautorizuar të armëve në Prishtinë

1 min read

Me urdhër të Prokurorisë Speciale, sot është arrestuar një person si i dyshuar për shije të paautorizuar të armëve në Prishtinë.

I njëjti akuzohet edhe për pjesëmarrje ose organizim të grupit kriminal të organizuar, njofton Klan Kosova.

“Në cilësinë e provave dhe dëshmive materiale janë sekuestruar:

një pushkë automatike,dymbëdhjetë fishekë AK-47dyqind e pesë fishekë të armës së gjatë,një karikator i armës AK-47,një kondakt – druri dhenjë telefon si dhe dëshmi tjera relevante lidhur me rastin.

Previous Story

Ia tregoi gishtin e mesit policit, maturanti nga Shkupi do të ftohet në stacion policor

Next Story

Supremja: Nagip Krasniqi dyshohet se i shkaktoi dëm buxhetit të Kosovës në vlerë të 60 mijë eurove

Latest from Blog