Thaçi dhe të tjerët para Speciales

1 min read

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në gjykatë nga ora 09:00, njofton Klankosova.tv.

Që të katërt akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte.

Previous Story

“Boom Boom”, kënga e re e Ledri Vulës dhe Mozzik

Next Story

Si do të vazhdojë dialogu pas takimeve pa rezultat në Bruksel? Lajçak befason me deklaratën

Latest from Blog