PS fituese e zgjedhjeve lokale në Shqipëri, Grubi: Urime të gjithë qytetarëve, kryeministrit Edi Rama dhe mikut tim, Erion Veliaj

1 min read

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka përgëzuar të gjithë qytëtarët e Shqipërisë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në mënyrë demokratike.

Grubi ka uruar të gjithë kryetarët e sapo zgjedhur në bashkive, në veçanti siç thotë ai mikun e tij, Erion Veliaj i cili fitoi mandatin e tretë në qytetin e Tiranës, si dhe kryeministrin Edi Rama për fitoren e madhe në nivel shtetëror.

Statusi i plotë:

Dua të përgëzoj sot të gjithë qytetarët e Republikës së Shqipërisë për mbarëvajtjen demokratike të zgjedhjeve lokale dhe të uroj të gjithë kandidatët e konfirmuar për kryetar bashkie që në rrethin e parë.
Urime mikut tim, Erion Veliaj për mandatin e tretë të fituar në krye të Tiranës dhe Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama për fitoren e Partisë Socialiste në shumicën e bashkive.
Uroj edhe kandidatët e opozitës për fitoret e arritura dhe për fushatën dinjitoze parazgjedhore!
Punë të mbarë në realizimin e premtimeve të dhëna dhe zhvillimin e çdo cepi të Shqipërisë!
https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/794215728734614

Previous Story

Qeveria rekomandon që të rritet siguria në objektet shkollore

Next Story

Shaqiri: Procedurat për tekstet shkollore nuk i vendos ministri, por ligji!

Latest from Blog